Times Square

  • Case Study Images103.jpg
  • Case Study Images106.jpg
  • Case Study Images104.jpg
  • Case Study Images107.jpg
  • Case Study Images105.jpg

10 lat minęło i nadal jak nowa – Mondéco w Times Square w Dubaju

Posadzka, która nie poddaje się upływowi czasu.

Mija dekada od kiedy posadzka Mondéco służy jako dekoracyjna i bezpieczna powierzchnia, po której każdego dnia poruszają się odwiedzający centrum Times Square w Dubaju.

Wykonana w 2006 r. na 1 100 mkw. bezspoinowa posadzka typu szlifowane terazzo to ozdoba centralnej części obiektu. Przyciąga spojrzenia i tworzy atrakcyjną wizualnie, przyjazną przestrzeń do zakupów. Jednocześnie jest trwała i funkcjonalna, dzięki czemu zarządzający obiektem mogą być spokojni o to, że cały czas prezentuje się doskonale i nie gromadzą się na niej zanieczyszczenia.

Na etapie budowy odpowiedzialni za projekt architekci z IR Design szukali rozwiązania, które pozwala uzyskać efekt nowoczesnej, eleganckiej posadzki, a równocześnie jest praktyczne w wykonaniu i późniejszym utrzymaniu. Zdecydowali się na przygotowaną na specjalne zamówienie posadzkę Mondéco, w której zakrzywione linie i przecinające się okręgi tworzą geometryczne, kwiatowe wzory. W projekcie wykorzystano paletę siedmiu, idealnie dobranych kolorów oraz odbijające światło dodatki, które nadały powierzchni stylowe, luksusowe wykończenie.

Skomplikowane, organiczne kształty zostały odwzorowane na posadzce za pomocą specjalnie przygotowanych aluminiowych listew oddzielających pola wypełnione różnymi kolorami masy żywicznej. Następnie posadzka została wyszlifowana, aby uzyskać równą powierzchnię, i wypolerowana, co wydobyło blask zatopionych w niej okruchów kamienia oraz bezbarwnego i kolorowego szkła.

Mondéco to modna posadzka o bezspoinowej powierzchni bez fug, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości i pozostawia doskonałe wrażenie wśród gości centrum.

Przykład Times Square w Dubaju pokazuje trwałość posadzek żywicznych typu szlifowane terazzo w skrajnie wymagających warunkach. Posadzki w obiektach handlowych o dużej skali są narażone na stały, intensywny ruch odwiedzających, codzienne czyszczenie, zarysowania, zadrapania, ścieranie i zdzieranie powierzchni. Mimo to, po 10 latach użytkowania, kolory Mondéco pozostają żywe i wyraziste, dodatki pełne blasku, a wyszukany wzór na posadzce prezentuje się równie świeżo jak w 2006 r.

Wybór posadzki Mondéco przyniósł centrum handlowemu wiele długoterminowych korzyści finansowych i operacyjnych. Długa żywotność, która przy odpowiedniej konserwacji może sięgać nawet 40 lat, sprawia, że to jedno z najbardziej trwałych dostępnych rozwiązań. Bezspoinowe posadzki żywiczne typu szlifowane terazzo mają średnio najniższy roczny koszt utrzymania, a także najniższy koszt całkowity, ponieważ początkowa inwestycja rozkłada się na długi okres użytkowania. Poza korzyściami estetycznymi, funkcjonalnymi i finansowymi, zastosowanie posadzek Mondéco zawierających składniki pochodzące z recyklingu, zwiększa także wkład obiektu w zachowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

Informacje o projekcie

  • Klient: Times Square Mall
  • Produkty: Terazzo żywiczne
  • Zastosowanie: Handel
  • Lokalizacja: Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Rok: 2006

Bądź na bieżąco